הסדרת מעמד של בן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי :

את או אתה אזרח ישראלי/ תושב קבע והתחתנת עם בן זוג בעל אזרחות זרה. איך מתקדמים מפה?

ראשית התאזר בסבלנות. הענקת מעמד לבן הזוג שלכם אינה זכות אוטומטית ! לכן תצטרכו "להזיע" לא מעט על מנת להגשים את המטרה הסופית. אתם צריכים להכין את עצמכם להליך ארוך שנמשך כ-5 שנים, במהלכו אתם צריכים להגיש מסמכים וראיות לכנות הקשר ביניכם, לעבור ראיונות אישיים ובדיקות רבות שבסופו של דבר יביאו לאישור סטטוס קבוע בישראל.

רבים לא יודעים, אבל בן הזוג הזר לא יוכל להיכנס לישראל כל עוד לא התקבל אישור כניסה מבעוד מועד ממשרד הפנים לאחר שנפתח התיק.

לבן או בת הזוג שלך יש ילד מנישואים קודמים והוא קטין? שמחים לבשר לך שניתן לצרף אותו כחלק מההליך ולקבל עבורו מעמד בישראל.

החלטת לגשת למשרד הפנים על מנת להגיש את הבקשה? כנראה שמצפה לך התנהלות מורכבת, מייגעת ומייאשת ! הסיבה לכך היא שמשרד הפנים אימץ מדיניות נוקשה שלא תומכת בהגירה של זרים לישראל. מעבר לכך, זוגות שמנהלים קשר במשך שנים גם אם הם בעלי ילדים משותפים יכולים למצוא את עצמם מקבלים החלטה על סגירת הבקשה בעניינם וגירושם מישראל.

לצורך הגשת הבקשה, יש צורך להכין מראש רשימה ארוכה של מסמכים שמחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

מסמכים ממדינת מוצא של אזרח הזר – מאומתים ומתורגמים כדין  לדוגמה : תעודת לידה, תעודת יושר ועוד..

מסמכים משני בני הזוג – המוכיחים את כנות הקשר ומרכז חיים בישראל לדוגמה: חוזה שכירות, מכתבי המלצה, תמונות ועוד..

לשם מיצוי הזכויות שלכם בצורה המקסימלית והקצרה ביותר עדיף להיעזר בליווי של עורך דין בעל ניסיון ומומחיות בתחום – אנו מגבשים יחד אסטרטגיה מתאימה למקרה שלכם, מתאימים את רשימת המסמכים הנחוצה לכם וכמובן מלווים ומייצגים את האינטרסים שלכם בכל שלב ובכל פגישה שתתקיים במשרד הפנים עד לקבלת המעמד.

בטוח שכבר שמעת או קראת על הראיונות "המפחידים" שנערכים במשרד הפנים לבני הזוג כחלק מההליך. אז כן, הראיונות הם החלק ההכי פחות נעים לרוב הזוגות. הריאיון מתבצע לכל בן זוג בנפרד. ההצלחה בראיון חשובה מאוד וקריטית להמשך ההליך. אנו מכינים אותך לקראת כל ראיון בצורה קפדנית ומקצועית דרך עריכת סימולציה במשרדנו טרם עריכת הריאיון וכמובן מלווים אותך ואת בן או בת הזוג שלך ביום הריאיון עצמו. אנו מפקחים ומקפידים שעורך הראיון שואל שאלות רלוונטיות, שלא חודרות או פולשות לפרטיותכם. משרד הפנים יכול לסגור בקשה על סמך תשובות "סותרות" שבפועל לא סותרות כלל, לדוגמא:

שאלה: "איזו מתנה בן או בת הזוג העניק/ה לך ביום ההולדת?"

תשובה שלו/ה: "טבעת"

תשובה שלך: "טבעת ופרחים"

לכאורה אין פה סתירה כלל, אלה תשובה כנה של בן זוג אחד שייחס לפרחים משמעות לעומת השני שלא. זוהי דוגמא אמיתית למקרה שהמשרד שלנו טיפל בו. בני הזוג פנו אלינו לאחר שמשרד הפנים סגר את בקשתם על סמך המקרה הנ"ל. נשמע די מגוחך אך זו המציאות איתה בני הזוג בישראל צריכים להתמודד כדי לקבל מעמד בישראל.

מה עוד יכול להשתבש? תרגום הריאיון!

במקרים בהם אתה או בן / בת זוגתך אינם דוברים את השפה העברית, במהלך הריאיון יהיה נוכח מתרגומן. פעמים רבות פונים אלינו במקרים בהם בני זוג ענו תשובות זהות לשאלה מסוימת, אך הן נתפסו כסותרות עקב תרגום קלוקל. לדוגמה:

"מה שם השכן שלכם?"

תשובה שלו/ה: "סשה"

תשובה שלך: " אלכסנדר"

אין סתירה כלל! ההפך הוא הנכון. זו אותה תשובה, אלא שברוסית ניתן לכנות את אותו בעל שם זה בצורה שונה לדוגמה "יוני" ו"יונתן". עכשיו לך תגיש ערר על ההחלטה של הסירוב ותסביר את הטיעון שלך. כמובן שבמקרה כזה תצליח לזכות ולהפוך את ההחלטה של משרד הפנים, אך במצב כזה מי יחזיר לך את הכסף שכרוך בהגשת הערר, את הזמן ואת העצבים? כנראה שאף אחד, ולכן אל תזלזל בראיונות אלה שלא סתם "מפחידים" את כולם.

לאחר הריאיון אנו מקפידים לקרוא את הפרוטוקול בקפידה ובצורה המדויקת ביותר וטרם החתימה עליו, מתעקשים על הדייקנות ועל הכנסת תיקונים, דבר שיכול להוות את ההבדל בין הסדרת המעמד לבין סירוב וסגירת התיק.

איך אנחנו יכולים לעזור לך ?

אנו נחשבים למשרד המוביל בתחום הסדרת מעמד בישראל וקבלת אזרחות ישראלית, אנו בעלי ידע וניסיון רב בתחום הסדרת מעמד של זוגות מעורבים עם אחוזי הצלחה גבוהים גם בתיקים המורכבים ביותר.
במסגרת ההליך אנו מעניקים ליווי מלא לבני הזוג בכל שלבי ההליך, משלב הכנת המסמכים, תדרוך לריאיון, ייצוג אישי וצמוד לכל פגישה במשרד הפנים ועד לקבלת אשרה חוקית לבן זוג הזר, כל זאת תוך דגש על שקיפות, עמידה בזמנים ומקצועיות.
משרדנו צבר מוניטין עשיר בהתמודדות עם כל הבעיות ואף הסבוכות ביותר שיכולות לעלות במהלך ניהול ההליך. טרם קבלת התיק לטיפולנו אנו בונים אסטרטגיה אישית ופתרון יצירתי לשם מיקסום הזכויות שלך ובני משפחתך.
לכן אם את/אתה התחתנת עם בן זוג בעל אזרחות זרה, אל תהסס להילחם על הזכויות שלך ושל בן או בת הזוג שלך ולבחור נכון את מי שילחם לצידכם.

השאירו פרטים ועורך דין יצור איתכם קשר בהקדם.

Задать вопрос адвокату

Задать вопрос или получить консультацию

Задать вопрос или получить консультацию

דילוג לתוכן