הליך הסדרת מעמד לבן זוג זר של אזרח ישראלי (ללא נישואין):

את או אתה אזרח ישראלי/תושב קבע ובן הזוג שלך הוא אזרח זר. האם ניתן להסדיר את מעמד בן הזוג הזר בישראל ואיך?

ראשית, התשובה היא כן! זוגות רבים בוחרים שלא להתחתן, או שמנועים מלהתחתן עקב חוסר יכולת של אחד מבני הזוג לצאת מהארץ ולצורך זה (עקב חובות, בעיות בריאות, חשש שמא לא יוכלו לחזור לארץ אם ייצאו עקב היעדר מעמד מסודר וכו'..במצב כזה את/ה רשאי/ת להגיש בקשה להסדרת מעמד בן או בת הזוג הזר/ה מבלי להתחתן. מה כן אתם חייבים לעמוד בקריטריונים מסוימים על מנת להיות זכאים למעמד. מה למשל? ניהול חיים משותפים זה עם זו.

משך הליך כ-7 שנים לעומת זאת, אם תתחתנו הוא יתקצר ל-5 שנים בלבד. במהלך השנים הללו תצטרכו להגיש מסמכים וראיות לכנות הקשר, לעבור ראיונות ובדיקות רבות שבסופו של דבר יאפשרו מתן סטטוס קבוע בישראל.

האם ניתן להתחיל את ההליך כאשר בן הזוג הזר שוהה בישראל באופן בלתי חוקי ? כן, אבל! קח בחשבון שהדבר יקשה על ההליך, כיוון שמשרד הפנים יתייחס אליכם באופן "חשדני" יותר מאשר לזוג "רגיל". לשם כך, תדרשו להוכיח ביתר שאת את כנות הקשר ביניכם. לדוגמה, יהיה עליכם להגיש מסמכים נוספים, לעבור ראיונות "אגרסיביים" יותר וכו'.

החדשות הטובות הן שבן או בת הזוג שלך לא יצטרכו לעזוב את ישראל על מנת להתחיל את ההליך. החדשות הפחות טובות הן שבהליך זה לא ניתן לצרף ילד מיחסים קודמים של בן או בת הזוג שלך (לשם כך תצטרכו להתחתן).

אתה חייב להיות מוכן לכך שהזכות להסדרת מעמד של בן או בת הזוג שלך אינה אוטומטית ובדרך להשגת התוצאה הרצויה תצטרכו לעבור מכשולים בירוקרטים רבים ולחוות התנהלות מייגעת ומתסכלת לעיתים של משרד הפנים. הסיבה לכך היא העובדה שמשרד הפנים אימץ מדיניות נוקשה שלא תומכת בהגירה של זרים לישראל. מעבר לכך, אפילו זוגות שמנהלים קשר במשך שנים ובעלי ילדים משותפים יכולים למצוא את עצמם במצב של קבלת החלטה על סירוב בקשתם ושל גירושם.

לצורך הגשת הבקשה, יש צורך להכין מראש רשימה ארוכה של מסמכים שמחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

מסמכים ממדינת מוצא של אזרח הזר – מאומתים ומתורגמים כדין  לדוגמה : תעודת לידה, תעודת יושר ועוד..

מסמכים משני בני הזוג – המוכיחים את כנות הקשר ומרכז חיים בישראל לדוגמה: חוזה שכירות, מכתבי המלצה, תמונות ועוד..

לשם מיצוי הזכויות שלך ושל הבן או הבת הזוג בצורה מקסימלית והקצרה ביותר עדיף להיעזר בליווי של עורך דין בעל ניסיון ומומחיות בתחום – אנו מגבשים יחד אסטרטגיה מתאימה למקרה שלך, מתאימים את רשימת המסמכים הנחוצה לך וכמובן מלווים ומייצגים את האינטרסים שלך בכל שלב ובכל פגישה שתתקיים במשרד הפנים עד לקבלת המעמד.

בטוח שכבר שמעת או קראת על הראיונות "המפחידים" שנערכים במשרד הפנים לבני הזוג כחלק מההליך. אז כן, הראיונות הם החלק שהכי פחות נעים לרוב הזוגות. הריאיון מתבצע לכל בן זוג בנפרד. ההצלחה בראיונות אלה חשובה מאוד וקריטית להמשך ההליך. אנו מכינים אותך לקראת כל ראיון בצורה קפדנית ומקצועית דרך עריכת סימולציה במשרד שלנו טרם עריכת הריאיון וכמובן מלווים אותך ואת בן או בת הזוג שלך ביום הריאיון עצמו. אנו מפקחים ומקפידים שעורך הריאיון שואל שאלות רלוונטיות שלא חודרות או פולשות לפרטיותך. משרד הפנים יכול לסגור בקשה על סמך תשובות "סותרות" שבפועל לא סותרות כלל, לדוגמא:

שאלה: "איזו מתנה בן או בת הזוג העניק/ה לך ביום ההולדת?"

תשובה שלו/ה: "טבעת"

תשובה שלך: "טבעת ופרחים"

לכאורה אין פה סתירה כלל, אלה תשובה כנה של בן זוג אחד שייחס לפרחים משמעות לעומת השני שלא. זוהי דוגמא אמיתית למקרה שבו טיפל משרדנו. בני הזוג פנו אלינו לאחר שמשרד הפנים פסל את בקשתם על סמך הריאיון הנ"ל. זה נשמע אולי קצת מגוחך אך זו המציאות איתה בני זוג בישראל נאלצים להתמודד כדי לקבל מעמד בישראל.

מה עוד יכול להשתבש ? תרגום הריאיון !

במקרים בהם אתה או בן / בת זוגתך אינם דוברים את השפה העברית, במהלך הריאיון יהיה נוכח מתרגומן. פעמים רבות פונים אלינו במקרים בהם בני זוג ענו תשובות זהות לשאלה מסוימת, אך הן נתפסו כסותרות עקב תרגום קלוקל. לדוגמה:

"מה שם השכן שלכם?"

תשובה שלו/ה: "סשה"

תשובה שלך: " אלכסנדר"

אין סתירה כלל ! ההפך הוא הנכון. זו אותה תשובה אלא שברוסית ניתן לכנות את אותו בעל שם בצורה שונה לדוגמה "יוני" ו"יונתן". עכשיו לך תגיש ערר על ההחלטה של הסירוב ותסביר את הטיעון שלך. כמובן שבמקרה כזה תצליח לזכות ולהפוך את ההחלטה של משרד הפנים, אך במצב כזה מי יחזיר לך את הכסף שכרוך בהגשת הערר, את הזמן ואת העצבים? כנראה שאף אחד, ו לכן אל תזלזל בראיונות אלה שלא סתם "מפחידים" את כולם.

לאחר הריאיון אנו מקפידים לקרוא את הפרוטוקול בקפידה ובצורה המדויקת ביותר וטרם החתימה עליו, מתעקשים על הדייקנות ועל הכנסת תיקונים, דבר שיכול להוות את ההבדל בין הסדרת המעמד לבין סירוב וסגירת התיק.

איך אנחנו יכולים לעזור לך ?

אנו נחשבים למשרד המוביל בתחום הסדרת המעמד בישראל וקבלת אזרחות ישראלית. בעלי ידע וניסיון רב בתחום הסדרת המעמד של זוגות מעורבים  עם אחוזי הצלחה גבוהים גם בתיקים המורכבים ביותר.

במסגרת ההליך אנו מעניקים ליווי מלא לבני הזוג בכל שלבי ההליך, משלב הכנת המסמכים, תדרוך לריאיון, ייצוג אישי וצמוד לכל פגישה במשרד הפנים ועד לקבלת אשרה חוקית לבן זוג הזר, כל זאת תוך דגש על שקיפות, עמידה בזמנים ומקצועיות.

משרדנו צבר מוניטין עשיר בהתמודדות אם כל הבעיות ואף הסבוכות ביותר שיכולות לעלות במהלך ניהול ההליך, טרם קבלת התיק לטיפולנו אנו בונים אסטרטגיה אישית ופתרון יצירתי לשם מיקסום הזכויות של הלקוח.  

לכן אם התחתנת עם בן/בת זוג בעל/ת אזרחות זרה, אל תהסס להילחם על זכויותיך ותבחר נכון את  מי שילחם לצידכם.

השאירו פרטים ועורך דין יצור איתכם קשר בהקדם.

Задать вопрос адвокату

Задать вопрос или получить консультацию

Задать вопрос или получить консультацию

דילוג לתוכן